Mokomosios priemonės

Details

Metodinė priemonė „Garso „V“ įtvirtinimas“

priemones Vaiva foto

Parengė vyresnioji logopedė Ž. Jakimavičienė, specialioji pedagogė-logopedė O. Padaigienė

Priemonės tikslas - lavinti girdimąją atmintį, dėmesio koncentraciją ir koreguoti tarimą. Priemonė skirta įtvirtinti garso „V“ tarimą žodžiuose. Užduotys skirtos vaikams, kurių neišlavėjusi kalba ir klausa, siauras žodynas. Spalvingos iliustracijos sudomins vaikus ir padės juos įtraukti į kalbinę veiklą. Mokomoji priemonė mokys vaikus teisingai tarti garsą „V“, įtvirtins jį žodžiuose. Bus turtinamas vaikų žodynas.

Atsisiųsti metodinę priemonę „Garso „V“ įtvirtinimas“ (.ppsx failas)


Metodinė priemonė „Sudėk žodį“

Priemonę parengė mokytoja-metodininkė, logopedė Sandra Galvelienė

Priemonės tikslas - formuoti garsinės analizės bei pradinio skaitymo ir rašymo įgūdžius. Priemonė skirta garsinės analizės mokymui, pradinių skaitymo ir rašymo gebėjimų ugdymui.

Priemonės aprašas: Priemonė skirta logopedams, specialiesiems pedagogams, dirbantiems su specialiųjų poreikių turinčiais pradinių klasių mokiniais. Priemonę sudaro 7 smart užduoties lapai, 7 žodžių kortelės, įvertinimo- paskatinimo kortelės. Žodžio sudarymas iš pateiktų raidžių (mokant raides A,M,O,L,Ė) pagal balsu ištartą pavadinimą ir paveikslėlį lavina foneminę klausą, moko garsinės žodžių analizės, padeda vaikui formuoti pradinius skaitymo ir rašymo įgūdžius. Kiekviename lape yra įgarsintas paveikslėlis, žodžio kortelė su atitinkamu skaičiumi langelių, raidės. Mokiniai gali savarankiškai įvardinti paveikslėlį ar jį paspaudę pakartoti ištartą žodį. Savarankiškai ar su logopedo pagalba mokinys parenka tinkamas raides garsams (esant poreikiui gali spausti paveikslėlį ir pasitikslinti tarimą bei garsų eiliškumą). Sudėjęs žodį mokinys ima 1 – ą žodžio kortelę priklijuotą lentoje ir pasitikrina, kaip atliko užduotį. Jei yra klaidų pagal pavyzdį savarankiškai ar su logopedo pagalba jas ištaiso, perskaito žodį. Teisingai atlikęs užduotį mokinys gauna įvertinimą – paskatinimą (paskatinimo kortelę galima pasirinkti pagal sezoniškumą: rudeninį medžio lapą, snaigę, žibuoklę ar pan.). Priemonei naudoti reikalinga įranga: SMART lenta.

Atsisiųsti metodinę priemonę „Sudėk žodį“


   

Šiandien  

Penktadienis, 24 Gegužė 2019
08:48:38
   

Nuorodos  

   

Vaikų linija  

Vaiku linija

   
   

Pamokų laikas  

pamokulaikas2018.png
   

Mus aplankė  

147935
ŠiandienŠiandien32
VakarVakar103
Šią savaitęŠią savaitę486
Šį mėnesįŠį mėnesį2450
Iš visoIš viso147935