Šventinis minėjimas „Laisvės kovų keliais“

Details

Kovo 7 d. Kauno Jono Laužiko mokykloje vyko šventinis minėjimas „Laisvės kovų keliais“ skirtas Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dienai, Kovo 11-ajai.

Renginio metu buvo rodomas filmukas „Partizanų vadų suvažiavimas Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio 1949 m. vasario 16d.“. Mokyklos choras, vadovaujamas mokytojos Diletos Jagelavičiūtė atliko dainas apie Lietuvą, laisvę. Mokiniai deklamavo eilėraščius, sveikinimo žodžius, palinkėjimus. 7b lavinamosios klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos Audronės Vekterienės atliko šokį „Mūsų žemė Lietuva“.

Klasėse surengtos parodėlės, skirtos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Švente siekta suteikti moksleiviams istorinių žinių apie Lietuvos valstybingumo raidą, ugdyti susidomėjimą Lietuvos istorine praeitimi ir ugdyti pagarbą praeities kartų palikimui.

Renginį organizavo ir vedė mokytoja Loreta Vasiliauskienė

20190307 103642

 

 

Užgavėnės. Kaukės ir valgiai. Šventimo tradicijos, papročiai.

Details

Užgavėnių dieną, kovo 5 d., vyko netradicinė pamoka „Užgavėnės. Kaukės ir valgiai. Šventimo tradicijos“. Nuo ryto mokykloje šurmuliavo persirengėliai - 8b ir 9 b klasių mokiniai, lydimi mokytojos Nijolės ir mokytojos padėjėjos Dalios, grojančios akordeonu. Visi jie kvietė mokinius, mokytojus ir mokyklos darbuotojus išvyti žiemą iš kiemo, švęsti Užgavėnes. Eilėraščių posmus keitė dainos, žaidimai, tarškynių, būgnelių ir švilpynių muzika. Persirengėliai lankė visų klasių vaikus, kurie jų laukė pasipuošę kaukėmis ir padengę stalus. Užgavėnių persirengėliai užsuko ir į vadovų, valgyklos, medicinos ir kitų darbuotojų kabinetus.

Po to visi išbildėjo į kiemą, kur prasidėjo tikros linksmybės: prie Morės visi šoko, žaidė, susipažino su liaudies papročiais, dainomis, žaidimais. Vienas jų - Lašininio kova su Kanapiniu. Lydint šūksniams ir plojimams buvo sudeginta Morė.

Netradicine pamoka siekta moksleivius supažindinti su liaudies tradicijomis, papročiais, valgiais, mokyti juos žaidimų ir dainų, pagilinti paižinimo ir komunikavimo kompetencijas.

Organizatorės Mokytojos Nijolė Šykštienė ir Asta Leščinskienė

 

 

VIKI laboratorija

Details

Kultūrinė, meninė, pažintinė veikla su VIKI laboratorija kovo 1 d. sukvietė 1-5 klasių mokinukus ir jų mokytojus. Vedėjos supažindino su Žemės sandara, pagelbėjo darant „kalną“ ir ruošiant „ugnikalnio išsiveržimą“. Mokiniai laikė rankose sustingusią lavą, stebėjo ją per mikroskopą.

Mokytoja Irena Macijauskienė

20190301 102306

Užgavėkime linksmai

Details

Artėjant pirmąjai pavasario šventei Užgavėnėms, mokykloje surengta Užgavėnių kaukių paroda.

Vykdant ekologinę – aplinkosauginę programą, nepamokinės  veiklos metu, ugdytiniai kartu su auklėtojomis gamino (kūrė) kaukes. Kaukių gamybai panaudojo antrines žaliavas. 

Taip vaikai mokomi pritaikyti ir panaudoti kūrybai tai kas lieka. Ekologinės meninės- kūrybinės veiklos skatina vaikų sąmoningumą, norą taupyti bei ugdo poveikio gamtai suvokimą.

Parodos organizatorė auklėtoja Laimutė Kavešnikova

 20190305 093054

Praeities stiprybė – dabarčiai

Details

Mokytojos Lidos Svylienės suburta 9a klasės mokinių komanda (Mantas Račinskas, Robertas Taparauskas, Evelina Petrauskaitė, Ernestas Balčiūnas) dalyvauja nacionaliniame mokinių konkurse „Praeities stiprybė – dabarčiai“.

2019 m. sausio 11-ąją sulaukėme svečių iš mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos ir Vilniaus universiteto. Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėja ir projekto koordinatorė Luka Sinevičienė ir VU istorijos mokslų daktaras Kęstutis Kilinskas susipažino su mokyklos komanda ir pakonsultavo kaip kūrybiškai pateikti tiriamąjį darbą nacionaliniam konkursui.

Mokytoja Lida Svylienė

   

Šiandien  

Penktadienis, 24 Gegužė 2019
07:48:37
   

Nuorodos  

   

Vaikų linija  

Vaiku linija

   
   

Pamokų laikas  

pamokulaikas2018.png
   

Mus aplankė  

147930
ŠiandienŠiandien27
VakarVakar103
Šią savaitęŠią savaitę481
Šį mėnesįŠį mėnesį2445
Iš visoIš viso147930