Praeities stiprybė – dabarčiai

Details

Mokytojos Lidos Svylienės suburta 9a klasės mokinių komanda (Mantas Račinskas, Robertas Taparauskas, Evelina Petrauskaitė, Ernestas Balčiūnas) dalyvauja nacionaliniame mokinių konkurse „Praeities stiprybė – dabarčiai“.

2019 m. sausio 11-ąją sulaukėme svečių iš mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos ir Vilniaus universiteto. Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėja ir projekto koordinatorė Luka Sinevičienė ir VU istorijos mokslų daktaras Kęstutis Kilinskas susipažino su mokyklos komanda ir pakonsultavo kaip kūrybiškai pateikti tiriamąjį darbą nacionaliniam konkursui.

Mokytoja Lida Svylienė

Kas Kalėdų pirštinėj gyvena?”

Details

Gruodžio 20 d. 10 val. Mokyklos aktų salėje vyko pradinių klasių šventė „Kas Kalėdų pirštinėj gyvena?“. Į šventę susirinko vaikai, tėveliai, mokytojai, mokyklos administracija. Kalėdų proga visus pasveikino mokyklos direktorė ir  Karmelitų parapijos kunigas klebonas.

Kalėdų pirštinė pasirodė labai talpi. Čia tilpo visų klasių pasirodymai, gera nuotaika, dainos ir žaidimai bei Kalėdų senio stebuklingu būdu į sniegą suguldyti dovanų maišai. Stebuklingas  šv.Kalėdų laukimas ir šiluma apkabino visus šilta ranka, pripildė širdis meilės ir džiaugsmo.

Kalėdų šventės vedėja – Kalėdų senio padėjėja – mokytoja Sandra.

Atliekų mažinimo savaitė

Details

logo waste

Atliekų mažinimo prevencija – vienas svarbiausių Europoje keliamų aplinkosauginių tikslų, o vienas pagrindinių uždavinių – ugdyti žmonių atsakingumą už savo veiksmus. Būtent todėl nuo 2009 m. Europos ir kitose pasaulio šalyse kiekvieną rudenį, paskutinę lapkričio savaitę organizuojama Atliekų mažinimo savaitė. Lietuva prie Europos atliekų mažinimo savaitės prisijungė 2015 metais, o šiais metais ir mūsų mokykla. Šiemet daugiausia dėmesio sutelkta kovai su augančia aplinkos tarša vienkartinio plastiko gaminiais.

Lapkričio 19 – 23 dienomis popamokinės veiklos metu vyko užsiėmimai, popietės, diskusijos, kūrybinės dirbtuvės skatinančios mažinti vienkartinio plastiko naudojimą.

 

Pirmadienis lapkričio 19 diena

15 val. mokyklos sporto salėje mokiniai buvo supažindinti su Europos atliekų mažinimo savaitės programa. Žiūrėjome filmus apie vis didėjantį užterštumą plastiko maišeliais, buteliais. Diskutavome ką reikia keisti žmonių gyvenime, kad gamta išliktų kuo mažiau pakitus ateinančioms kartoms. Pakartojome, kaip teisingai rūšiuoti plastikines atliekas.

Antradienis lapkričio 20 diena

15 val. sporto salėje vyko sportinių žaidimų šventė, kurioje vaikai lavino smulkiąją motoriką, taiklumą, vikrumą, orientacinius įgūdžius. Visos sportinės priemonės buvo pagamintos iš panaudotų antrinių plastiko žaliavų. Buvo džiugu stebėti kaip vaikai susidomėję žaidžia savo rankomis pasigamintomis priemonėmis.

20 1

Trečiadienis lapkričio 21 diena

Mokiniai vyko į plastiko perdirbimo įmonę „Zeraida“, kuri įsikūrusi Kauno rajone, Domeikavos seniūnijoje. Įmonės darbuotojas Raimondas išsamiai, aiškiai ir vaizdžiai papasakojo ir parodė plastiko atliekų surinkimą, rūšiavimą, tvarkymą, perdirbimą ir gamybą. Vaikai turėjo galimybę ne tik išgirsti kaip rūšiuojamas, perdirbamas panaudoto plastiko gaminiai, bet ir palaikyti rankose susmulkintas granules iš kurių pagaminami įvairūs nauji buitiniai gaminiai (įvairūs šepečiai, dangteliai, muilinės, skalbinių segtukai, kabliukai ir t.t.).

21 3

Ketvirtadienis lapkričio 22 diena

Popamokinio užimtumo grupėse vyko kūrybiškumo užsiėmimai. Iš įvairaus panaudoto plastiko gaminių savarankiškai ar su pagalba vaikai kūrė darbelius pagal temą „Kalėdos jau ne už kalnų!“.

 

22 5

Penktadienis lapkričio 23 diena

Kiekvienoje grupėje vyko savaitės veiklų refleksijos. Aptarta ir aiškintasi ką žmonėms reikia daryti, kad mažėtų išmetamų plastiko gaminių į gamtą. Kad dėl į aplinką patekusių ir šimtus metų nesuyrančių plastiko atliekų nukenčia augmenija ir gyvūnija.

Parengta vaikų idėjų iš plastiko darbų paroda.Visus kviečiame apžiūrėti kalėdinių dekoracijų parodą „Kalėdos jau ne už kalnų!“, kuri eksponuojama III aukšte.

Organizatorės: auklėtojos V. Stankevičienė, N. Kustrina

Emoji Kalėdos

Details

Kauno Jono Laužiko mokykla Kalėdinius renginius pradėjo  Lavinamųjų  ir socialinių įgūdžių  ugdymo metų klasių švente. Mokinius sutiko „Linksmojo Lagamino“ komandos  „Džiaugsmo“ ir „Liūdesio“ personažai su Kalėdų Seneliu. Visiems  teko įveikti ne vieną kliūtį, atlikti užduotis, kad Kalėdų Senelis rastų kelią pas vaikus. Smagi, nuotaikinga, jausminga  ir linksma šventė su „Emoji Kalėdos“.

 

 

Sveiko maisto akcija

Details

Siekiant įtvirtinti sveikos mitybos įpročius ir įgūdžius rugsėjo – lapkričio mėn, mokykloje vyko „Sveiko maisto“ akcija. Nepamokinės veiklos metu grupėse vyko pokalbiai, suteikiantys žinių apie sveikus maisto produktus, sveiką mitybą ir jos naudą. Buvo stebimi filmukai, skaitomos knygelės ir vykdoma kita ugdomoji veikla.

Visoms grupėms buvo pateiktos dvi užduotys. Pirmoji, parengti ir pristatyti sveiko patiekalo receptą. Grupės išradingai susidorojo su šia užduotimi, pristatydamos originalių sveikų patiekalų receptų.

20181011 145808

Antroji užduotis, sukurti plakatą, kviečiantį sveikai maitintis. Šią užduotį visų grupių ugdytiniai atliko kartu. Bendras darbas suteikė puikių emocijų, galimybę bendradarbiauti ir bendrauti kitoje aplinkoje, padėjo geriau įsiminti pateiktą informaciją ir įtvirtinti sveikos mitybos žinias. Grupių darbai buvo pristatyti ir eksponuojami mokyklos valgykloje.

Organizatorė auklėtoja Laimutė Kavešnikova

20181011 151443

 

   

Šiandien  

Šeštadienis, 19 Sausis 2019
01:46:33
   

Nuorodos  

   

Vaikų linija  

Vaiku linija

   
   

Pamokų laikas  

pamokulaikas2018.png
   

Mus aplankė  

135202
ŠiandienŠiandien16
VakarVakar117
Šią savaitęŠią savaitę492
Šį mėnesįŠį mėnesį1942
Iš visoIš viso135202