Atliekų mažinimo savaitė

Details

logo waste

Atliekų mažinimo prevencija – vienas svarbiausių Europoje keliamų aplinkosauginių tikslų, o vienas pagrindinių uždavinių – ugdyti žmonių atsakingumą už savo veiksmus. Būtent todėl nuo 2009 m. Europos ir kitose pasaulio šalyse kiekvieną rudenį, paskutinę lapkričio savaitę organizuojama Atliekų mažinimo savaitė. Lietuva prie Europos atliekų mažinimo savaitės prisijungė 2015 metais, o šiais metais ir mūsų mokykla. Šiemet daugiausia dėmesio sutelkta kovai su augančia aplinkos tarša vienkartinio plastiko gaminiais.

Lapkričio 19 – 23 dienomis popamokinės veiklos metu vyko užsiėmimai, popietės, diskusijos, kūrybinės dirbtuvės skatinančios mažinti vienkartinio plastiko naudojimą.

 

Pirmadienis lapkričio 19 diena

15 val. mokyklos sporto salėje mokiniai buvo supažindinti su Europos atliekų mažinimo savaitės programa. Žiūrėjome filmus apie vis didėjantį užterštumą plastiko maišeliais, buteliais. Diskutavome ką reikia keisti žmonių gyvenime, kad gamta išliktų kuo mažiau pakitus ateinančioms kartoms. Pakartojome, kaip teisingai rūšiuoti plastikines atliekas.

Antradienis lapkričio 20 diena

15 val. sporto salėje vyko sportinių žaidimų šventė, kurioje vaikai lavino smulkiąją motoriką, taiklumą, vikrumą, orientacinius įgūdžius. Visos sportinės priemonės buvo pagamintos iš panaudotų antrinių plastiko žaliavų. Buvo džiugu stebėti kaip vaikai susidomėję žaidžia savo rankomis pasigamintomis priemonėmis.

20 1

Trečiadienis lapkričio 21 diena

Mokiniai vyko į plastiko perdirbimo įmonę „Zeraida“, kuri įsikūrusi Kauno rajone, Domeikavos seniūnijoje. Įmonės darbuotojas Raimondas išsamiai, aiškiai ir vaizdžiai papasakojo ir parodė plastiko atliekų surinkimą, rūšiavimą, tvarkymą, perdirbimą ir gamybą. Vaikai turėjo galimybę ne tik išgirsti kaip rūšiuojamas, perdirbamas panaudoto plastiko gaminiai, bet ir palaikyti rankose susmulkintas granules iš kurių pagaminami įvairūs nauji buitiniai gaminiai (įvairūs šepečiai, dangteliai, muilinės, skalbinių segtukai, kabliukai ir t.t.).

21 3

Ketvirtadienis lapkričio 22 diena

Popamokinio užimtumo grupėse vyko kūrybiškumo užsiėmimai. Iš įvairaus panaudoto plastiko gaminių savarankiškai ar su pagalba vaikai kūrė darbelius pagal temą „Kalėdos jau ne už kalnų!“.

 

22 5

Penktadienis lapkričio 23 diena

Kiekvienoje grupėje vyko savaitės veiklų refleksijos. Aptarta ir aiškintasi ką žmonėms reikia daryti, kad mažėtų išmetamų plastiko gaminių į gamtą. Kad dėl į aplinką patekusių ir šimtus metų nesuyrančių plastiko atliekų nukenčia augmenija ir gyvūnija.

Parengta vaikų idėjų iš plastiko darbų paroda.Visus kviečiame apžiūrėti kalėdinių dekoracijų parodą „Kalėdos jau ne už kalnų!“, kuri eksponuojama III aukšte.

Organizatorės: auklėtojos V. Stankevičienė, N. Kustrina

   

Šiandien  

Antradienis, 23 Balandis 2019
21:13:41
   

Nuorodos  

   

Vaikų linija  

Vaiku linija

   
   

Pamokų laikas  

pamokulaikas2018.png
   

Mus aplankė  

144827
ŠiandienŠiandien93
VakarVakar85
Šią savaitęŠią savaitę178
Šį mėnesįŠį mėnesį2709
Iš visoIš viso144827