Užgavėnės. Kaukės ir valgiai. Šventimo tradicijos, papročiai.

Details

Užgavėnių dieną, kovo 5 d., vyko netradicinė pamoka „Užgavėnės. Kaukės ir valgiai. Šventimo tradicijos“. Nuo ryto mokykloje šurmuliavo persirengėliai - 8b ir 9 b klasių mokiniai, lydimi mokytojos Nijolės ir mokytojos padėjėjos Dalios, grojančios akordeonu. Visi jie kvietė mokinius, mokytojus ir mokyklos darbuotojus išvyti žiemą iš kiemo, švęsti Užgavėnes. Eilėraščių posmus keitė dainos, žaidimai, tarškynių, būgnelių ir švilpynių muzika. Persirengėliai lankė visų klasių vaikus, kurie jų laukė pasipuošę kaukėmis ir padengę stalus. Užgavėnių persirengėliai užsuko ir į vadovų, valgyklos, medicinos ir kitų darbuotojų kabinetus.

Po to visi išbildėjo į kiemą, kur prasidėjo tikros linksmybės: prie Morės visi šoko, žaidė, susipažino su liaudies papročiais, dainomis, žaidimais. Vienas jų - Lašininio kova su Kanapiniu. Lydint šūksniams ir plojimams buvo sudeginta Morė.

Netradicine pamoka siekta moksleivius supažindinti su liaudies tradicijomis, papročiais, valgiais, mokyti juos žaidimų ir dainų, pagilinti paižinimo ir komunikavimo kompetencijas.

Organizatorės Mokytojos Nijolė Šykštienė ir Asta Leščinskienė

 

 

   

Šiandien  

Antradienis, 23 Balandis 2019
20:53:22
   

Nuorodos  

   

Vaikų linija  

Vaiku linija

   
   

Pamokų laikas  

pamokulaikas2018.png
   

Mus aplankė  

144826
ŠiandienŠiandien92
VakarVakar85
Šią savaitęŠią savaitę177
Šį mėnesįŠį mėnesį2708
Iš visoIš viso144826