Mūsų moksleiviai tapo Pasaulio specialiosios olimpiados žaidynių grindų rutulio vicečempionais

Details

Keturi Kauno Jono Laužiko specialiosios mokyklos moksleiviai dalyvavę Pasaulio specialiosios olimpiados žiemos žaidynėse Austrijoje, iškovojo sidabro medalius. Sveikiname Pasaulio SO žiemos žaidynių vicečempionus ir jų mokytoją Rimvydą Mikučauską.

2017 m. kovo 14-25 d. Austrijos miestuose Gratcas, Šlamingas, Ramšau ir Styria įvyko Pasaulio specialiosios olimpiados žiemos žaidynės. Jose sėkmingai dalyvavo Lietuvos specialiosios olimpiados slidinėjimo, sniegbridžių ir grindų ritulio rinktinės. Visa Lietuvos rinktinė iškovojo 14 aukso, 7 sidabro ir 3 bronzos medalius.

Žaidynėse dalyvavo net 4 moksleiviai iš Kauno Jono Laužiko specialiosios mokyklos: Tomas Stanulis (III metų socialinių įgūdžių klasė), Arijus Stankevičius (I metų socialinių įgūdžių klasė), broliai Svajūnas ir Šarūnas Dušauskai (8a specialiosios klasė) ir Vilijampolės socialinės globos namų globotiniai. Visi šie mokiniai iš žaidynių grįžo su sidabro medaliais iškovotais grindų ritulio varžybose.

Žaidynių metu teko išbandyti jėgas grindų ritulio aikštelėje su Nigerijos, Jungtinių Amerikos valstijų, Honkongo, Japonijos, Švedijos, Jungtinių Arabų Emiratų ir Indijos grindų ritulio komandomis. Kvalifikacijoje žaidėme penkis susitikimus, o grupėje ir finaliniame etape dar septynis. Grupėje nugalėjome Japonijos komandą 4:0, lygiosiomis sužaidėme su Indijos komanda 5:5, pralaimėjome Švedijai 2:6 ir Honkongui 1:5. Todėl finaliniame etape turėjome pradėti vėl viską iš pradžių. Tik pralaimėjusi komanda iškrenta iš kovos dėl medalių.

Mūsų komanda parodė didelį ryžtą ir susikaupimą atkrintamose finalinėse varžybose. Ketvirtfinalyje antrą kartą įveikėme Japonijos grindų ritulio komandą rezultatu 10:1, pusfinalyje atsirevanšavome Honkongo komandai rezultatu 5:2. Nors po 6 kėlinuko atsilikome 0:2, septintame kėlinuke sėkmingai sužaidė broliai Dušauskai, kurie per kėlinuką sugebėjo išlyginti rezultatą. Aštuntame kėlinuke trys Lino Vasiliausko įvarčiai iš Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro mūsų komandai atvėrė kelią į išsvajotą finalą.

Finalinį mačą pradėjome labai greitu įvarčiu. Tačiau Indijos komanda buvo šviežesnė, nes jie finalinio susitikimo išvakarėse žaidė atkaklias rungtynes su įspūdingai atrodančia Švedijos komanda. Ją jie įveikė po pratęsimo 6:5. Lietuvos rinktinė turėjo du susitikimus su Japonijos ir Honkongo komandomis, todėl mūsų rinktinė atrodė sunkiau bėganti ir labiau pavargusi. Taigi finalą pralaimėjome rezultatu 2:7 ir laimėjome sidabro medalius.

ruošė ir  kartu dalyvavo kūno kultūros vyr. mokytojas Rimvydas Mikučauskas

Rekomenduojame paskaityti Dovilė Šeduikytės straipsnį „Sportas, kuris gelbėja pasaulį

2015 07 20-08 03 dienomis vyko Pasaulio specialiosios olimpiados žaidynės Los Andžele

Details

Lietuvos specialiosios olimpiados rinktinės sudėtyje dalyvavo du Kauno Jono Laužiko specialiosios mokyklos mokiniai.

Kristupas Von Gravrock-Goes plaukimo varžybose plaukė 25 metrus ir 50 metrų nugara, 50 metrų krūtine ir laimėjo II, III ir IV vietas.

Julija Vanagaitė merginų vienetų varžybose užėmė II vietą, o kartu su buvusiu mūsų mokyklos mokiniu Alfredu Šimu užėmė V vietą dvejetų varžybose.

Už pasiektus rezultatus buvo apdovanoti asmeniniais prizais ir padėkos raštais Kauno Merijoje ir Lietuvos Prezidentės garbės raštais. Mokyklos direktorė apdovanota mero padėkos raštu už mokinių pasiekimus žaidynėse.

Mokinius ruošė ir kartu žaidynėse dalyvavo kūno kultūros vyr. mokytojas Rimvydas Mikučauskas

20150729 142857

Lietuvos SO rinktinės pagerbimas

Details

Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamente įvyko Lietuvos SO rinktinės pagerbimas už aukštus sportinius pasiekimus Europos SO vasaros žaidynėse. Pagerbime dalyvavo Kauno Jono Laužiko specialiosios mokyklos mokiniai J. Vanagaitė, K. Von Gravrock-Goes ir A. Stankevičius. Taip pat padėkos raštu buvo apdovanotos ir jų kūno kultūros vyr. mokytojas Rimvydas Mikučauskas.

DSC 5055

Lietuvos SO „Bočios“ žaidimo čempionatas

Details

2014-11-06 Vilniuje „Atgajos“ specialiosios mokyklos sporto salėje įvyko Lietuvos SO „Bočios“ žaidimo čempionatas. Čempionate dalyvavo 18 komandų iš Vilniaus, Kauno, Pabradės, Kėdainių, Kazlų Rūdos, Jurdaičių, Lavėnų ir Panevėžio miesto.

Kauno Jono Laužiko komandą sudarė G. Litvinskas, P. Norvilas, T. Staniulis ir K. Bajorinas, kurie A lygyje laimėjo I-ąją vietą, o antroji komanda, kurią sudarė J. Vanagaitė, K. Von Gravrock-Goes, L. Kuliavas ir K. Keturakytė liko penkti B lygyje.

DSC01044

Pagerbimas Kauno miesto savivaldybėje

Details

Š. m. spalio 16 dieną Kauno miesto savivaldybėje buvo pagerbti Kauno specialieji atletai ir jų partneriai, Europos vasaros specialiosios olimpiados dalyviai 2014-09-08/09-21 Antverpene. Šiose žaidynėse dalyvavo ir trys mūsų mokyklos moksleiviai.

III metų socialinių įgūdžių ugdytinė Julija Vanagaitė. Bočios žaidimas: I vieta mišriame dvejete, I vieta vienetuose.

II metų socialinių įgūdžių ugdytinis Kristupas Von Gravrock-Goes. Plaukimas: II vieta 50 nugara, I vieta 4x25 estafetė.

9 a klasės mokinys Arijus Stankevičius. Futbolas: III vieta.

Nuotraukose, mokyklos direktorė kartu su savo auklėtiniais Kauno merijoje, apdovanojimų akimirkos.